Araç Kiralama Şartları

Özellikle tatil ya da kısa süreli iş seyahatlerinde araç kiralama hizmeti, önemli bir konfor sunuyor. Günlük ya da uzun süreli araç kiralamadaki avantajları her gün yeni kullanıcılar deneyimliyor. Son dönemde yapılan vergi artışları ile birlikte araç satın almak oldukça maliyetli bir durum oldu. Prosedürlerle uğraşmak ve tüm bu maliyetlerden kaçmak için araç kiralamak çok daha avantajlı hale geldi. Kısa süreli seyahatlerimizi konforlu hale getirmek için araç kiralamak en iyi çözüm olarak görünüyor.

Peki, araç kiralarken dikkat edilmesi gerekenler neler?

1- İhtiyacınızı Belirleyin

Öncelikle nasıl bir araca ihtiyacınızın olduğunu belirlemelisiniz. Araç kiralama şirketleri geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu nedenle size en iyi konforu sağlayacak ve sizin için en uygun aracı kiralamalısınız.

Yolculuğa yalnız değil de kalabalık bir şekilde çıkacaksanız o zaman koltuk sayısı fazla olan ve bagaj hacmi geniş olan bir araç tercih edebilirsiniz. Çok sıcak veya soğuk havası olan bir şehirde veya uzun yolda araç kiralayacaksanız klima önem kazanır.

Kiralık araçlarda yakıtı siz karşılayacağınız için az yakan kiralık araç seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Benim için yakıt önemli değil spor olsun havalı olsun konforu olsun derseniz spor otomobiller tam size göre.

2- Fiyat araştırması yapın

Kendinize uygun otomobili belirledikten sonra kiralık araç fiyat araştırması yapın. Rent a car firmaları arasında rekabet oldukça yüksektir. Dolayısıyla bu rekabetten yararlanarak ekonomik araç kiralayabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken önemi bir nokta firmanın güvenilir olmasıdır. Yerel firmalar dönem dönem daha avantajlı araç kiralama imkanı sunabilmektedir.

3- Erken rezervasyon imkanlarını kaçırmayın

Planlarınızı uzun vadeli yapıyorsanız erken rezervasyonlarda çok daha cazip araç kiralama fiyatları oluşmaktadır. Yerel rent a car firmalarının bu konuda cazip kampanyaları olmaktadır.

4- Yerel firmaları mutlaka inceleyin.

Araç kiralarken genelde adı duyulmuş büyük firmaları tercih edebiliriz ancak yerelde çok daha kaliteli hizmet veren firmalar mevcut. Tag Rent a Car olarak Ankara Kızılay, Ankara Sincan, Ankara Mamak, Ankara Aşti ve Ankara Esenboğa havalimanında müşterilerimize kaliteli ve güvenilir hizmet sunuyoruz. Bu bölgelerde araç kiralama ihtiyacınız var ise mutlaka bize ulaşın.

5- Araç deposunu kontrol edin.

Aracınız size depo dolu ya da depo boş olarak teslim edebilir. Aracı kiraladığınızda mutlaka depoyu kontrol edin. Kiralık araç sözleşmesinde belirtildiği gibi teslim ederken de yine depoyu aynı şekilde teslim etmeniz gerekecektir.

6- Araçla ilgili tüm sorularınızı sorun ve aracı kontrol edin.

Aracı teslim almadan önce kiralık araç kasko bilgisi veya kiralık araç sigortası ya da başka konularda aklınıza takılan tüm soruları mutlaka yetkiliye sorun.

Araç kiralamak için kimliğiniz, ehliyetinizin ve adınıza kayıtlı kredi kartının yanınızda olması yeterlidir. TC vatandaşı değilseniz pasaportunuz istenecektir.


Whatsapp Destek

Tag Rental Cars

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?